wtorek, 23 maja 2017

Blue Grotto,Dzisiaj jedziemy zobaczyć słynne Blue Grotto, czyli zespół jaskiń mieszczący się niedaleko Zurrieq. Jest spory wiatr i troszeczkę obawiamy się czy będą pływały stateczki.
Autobus dowozi nas prawie pod sam "port". Jest dużo ludzi, ale pływa kilka stateczków więc chyba nie będziemy musieli długo czekać. Kupujemy bilet 8 euro od osoby i idziemy na przystań zająć kolejkę na stateczek. Tu ludzi wydaje się być jeszcze więcej. Na skałkach porozkładali ręczniki i koce. Część turystów opala się, część pływa w morzu. Dobrze, że w ostatnich chwili zrezygnowałam z zabrania stroju kąpielowego. Nigdy bym do tej wody nie weszła, a opalanie się na skałkach w takim tłumie to żadna przyjemność.
Chwilę stoimy w kolejce, patrzymy na tłumy w wodzie i przypływa nasz stateczek. Niestety obowiązkowo musimy założyć kapoki. Stateczki napędzane są na ropę, troszkę kopcą i plują ropą do wody, przepływamy pomiędzy "pływakami" Cała podróż do grot i z powrotem zajmuje nie więcej niż dwadzieścia minut. Kolory wody w grotach przepiękne, widoki też.

Podróż trwa jak dla nas trochę za krótko, no ale kolejni ciekawscy czekają już w kolejce.
Autobusy z tego miejsca jeżdżą co godzinę. Mamy jeszcze trochę czasu więc idziemy na klify, a później wpadamy w szpony komercji, która tu kwitnie.
Ogólnie mamy bardzo mieszane odczucia jeżeli chodzi o odbiór tego miejsca. Same groty wyglądają ciekawie, ale cała reszta już nie. Gdyby na miejscu okazało się, że stateczki nie pływają pewnie bym się wściekła.Przejeżdżamy przez Siggiewi. Jedyne ładne miejsce w tym miasteczku to plac i kościół św.
Mikołaja. Jest tu sporo apartamentów do wynajęcia, ale raczej nie chciałabym tu spędzać wakacji.Mdina prezentuje się bardzo ładnie.
Tradycyjnie dzień kończymy pyszną kolacją.
I pięknym zachodem słońca.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz